Koszulka polo — poradnik stylu
Bez dwóch zdań w męskiej szafie musi być kilka rzeczy, bez których żaden facet po prostu sobie nie poradzi — szczególnie szanujący się, stawiający na modę twardziel.
Wśród tych elementów garderoby należy wymienić zaczynając od dołu: co najmniej trzy pary butów-wizytowe (czarne lub brązowe), codzienne oraz sportowe; kolejno spodnie (jeansy, wizytowe i dresowe); sweter, marynarka, koszula (najlepiej trzy: biała, czarna i błękitna), koszulki polo, sportowe T-shirty i wygodna bluza. Zupełnie odrębnym tematem jest bielizna i akcesoria, które również stanowią bardzo ważny element męskiej mody — paski, zegarki, plecaki — kochają je wszyscy faceci.
My postanowiliśmy pod lupę wziąć niezwykle tajemniczą koszulkę polo, bo chociaż wydaje się, że nie ma w niej nic niezwykłego, to tak naprawdę kryje kilka sekretów, które warto znać decydując się na jej zakup. Niezaprzeczalnie jest to MUST HAVE-jak jednak ją nosić, kiedy wybrać coś innego i dlaczego koszulki polo to podstawowy element męskiej garderoby-odpowiedzi poniżej:
- modowa hierarchia ważności-koszulki polo stawiamy po klasycznych T-shirtach, ale przed koszulami, czyli kiedy poszukujemy nieformalnego, ale eleganckiego stroju-zawsze wybierajmy właśnie ten model;
- kolorowy zawrót głowy-to z pewnością to, co należy powiedzieć o dostępnej w sklepach gamie kolorystycznej polówek. Kupując jednak koszulkę warto wybrać te odcienie, w których odpowiadają gustom, ale też wpisują się stylem w pozostałe elementy garderoby. Najbardziej popularnym, wybieranym najczęściej kolorem jest biel, czerń i granat-one pasują zawsze i do wszystkiego, w dalszej kolejności są zielenie, czerwienie, róże i błękity, które są bardziej odważne, a ich włożenie oraz zestawienie z kolorem spodni wymaga chwili zastanowienia, jednak w ostatecznym rozrachunku też zawsze wyglądają dobrze. Na końcu kolorystycznej szali znajdują się odcienie bardzo energetyczne, neonowa, wręcz bijące po oczach-jednym słowem kolory dla tych, którzy chcą rzucać się w oczy;
- materiał stworzony dla mężczyzn, czyli pika, z której uszyte są dobrej jakości polówki ma dwie cechy, które przemawiają na koszyść-przewiewność (bawełniana siateczka przepuszcza powietrze, gwarantuje tym samym, ciągle poczucie świeżości i powiewu wiatru, szczególnie cennego w upalne dni) oraz szybkie schnięcie. Materiał ma także dwie wady, które jednak w bilansie korzyści i strat, z pewnością nie są aż tak istotne. Po pierwsze bawełna się gniecie-trzeba więc ją prasować. Po drugie ze względu na strukturę materiału, koszulki polo szybko się spierają i blakną podczas prania.
- dobrze się nosić, czyli krótko o tym, jak nosić koszulkę polo, by wyglądać w niej męsko, a jednocześnie z klasą. W tym przypadku sekret sukcesu tkwi w umiarze-koszulka polo nie może być zbyt opięta ani luźna, jednocześnie ani za krótka, ani za długa, a przy tym zawsze dopasowana do sylwetki i okoliczności, w których jest wkładana. I tu przechodzimy do meritum tekstu-kiedy dopuszczalna jest koszulka polo, a kiedy jednak należy postawić na koszulę? W codziennych stylizacjach polówkę warto połączyć z jeansami albo spodniami typu chino-obie stylizacje choć klasyczne, a wręcz minimalistyczne, prezentują się modnie i stylowo. Sytuacja nie wygląda tak prosto w przypadku bardziej eleganckich stylizacji. Decydując się na koszulkę polo do marynarki i spodni wizytowych należy pamiętać o kilku bardzo istotnych faktach: po pierwsze-długość koszulki musi być taka, aby po włożeniu jej w spodnie nie wychodziła z nich. Po drugie koszulka musi być gładka i jak najbardziej klasyczna bez napisów, logtypów i haftowanych dodatków. Po trzecie o stylu w tym wypadku decyduje kołnierzyk-musi być idealny, nienaganny krój, kolor i wykończenie.
Koszulki polo to modowy strzał w dziesiątkę w modzie męskiej-swoisty pomost między wydaniem sportowych a eleganckim dzięki szerokiej gamie kolorów oraz uniwersalnemu charakterowi sprawi, że każdy mężczyzna wygląda w niej modnie, elegancko i bardzo stylowo.
Koszulki polo to idealna alternatywa dla koszul. Wyglądają dobrze, są lekkie i przewiewne i z powodzeniem zastępują wspomniane koszule w miejscach pracy gdzie nie ma narzuconego dress code’u 🙂